Get Adobe Flash player
Monika Jurzak i Kacper Szułkowski - reprezentacja Polski na Mistrzostwach Świata w Chinach 2013
Ada Żurańska i Mateusz Borowiak - Mistrzowie Polski mikst 2013
Reprezentacja Unii na Mistrzostwach Polski 2013
Ada Żurańska Mistrzyni Polski 2013
Brąz Halowych Mistrzostw Polski 2012
Anna Rabska - trenerka 2013 roku w PZŁucz
Mistrzowie miksta na Dolnym Śląsku 2013
Młodziczki 2013 roku
Monika Jurzak - wicemistrzyni Polski 2013
Medaliści Mistrzostw Polski do lat 17-stu
Juniorki 2013 roku

W rozegranych w Walentynkowy weekend Halowych Mistrzostwa Polski Seniorów zawodnicy GLKS Unia Pielgrzymka spisali się na medal i to nie jeden bo aż trzy.
Już w kwalifikacjach zarówno kobiety jaki i mężczyźni pokazali że na tych mistrzostwach będą się liczyć i walczyć na najwyższe lokaty. Do rundy eliminacyjnej 1/16 zakwalifikowali się wszyscy z 7 osobowej reprezentacji klubu.  W sobotnie popołudnie odbyły sie pojedynki drużyn i mikstów. Bardzo miłą niespodziankę sprawiła drużyna męska w składzie: Grzegorz Jaślar, Adam Jurzak, Kacper Szułkowski i Rafał Wojtkowiak którzy zdobyli srebrny medal, ulegając jedynie drużynie z Marymontu Warszawa. W drodze do finał niejednokrotnie zmuszeni byli strzelać 59 na 60 możliwych punktów. Walcząca równolegle drużyna kobiet po wystrzeleniu 4 serii uzyskała taki sam wynik jak przeciwniczki z Łodzi i pojedynek rozstrzygnąć musiały strzały barażowe. niestety mimo takich samych trafień o wygranej zdecydowała odlegość strzały od centrum środka "x", unitki przegrały 3 mm i ostatecznie zajęły 5 miejsce.
Po strzelaniach drużynowych do rywalizacji przystąpiły miksty. W tej konkurencnji zaprezentowały się 3 zespoły Unii. Po zaciętych pojedynkach fazę 1/8 wygrał najwyżej rozstawiony mikst w składzie Adriana Żurańska i Grzegorz Jaślar. W kolejnych pojedynkach do finału zawodnicy strzelali bardzo celnie trafiając maksymalną liczbę punktów w serii czyli 4 dziesiątki, a w samym pojedynku finałowym nie dali szans przeciwnikom z Prudnika i uzyskali 117 punktów na 120 możliwych do zdobycia.
Pozostałe miksty tj. Monika Wierzchowska i Kacper Szułkowski oraz rodzeństwo Monika i Adam Jurzak uplasowały się na miejscach 9-16.
W niedzielni poranek odbyły się strzelania indywidualne, w których najcelniej strzelała Adriana i ostatecznie zajęła druga lokatę ulegając zawodniczce z warszawskiego Marymontu Paulinie Tyszko 4:6. Pozostałym zawodnikom brakło odrobiny szczęścia i swoje pojedynki do strefy medalowej przegrali na bardzo wysokim poziomie strzelają po 29 na 30 możliwych punktów, albo milimetrami w barażach. 

Na zakończenie mistrzostw trener kadry podał skład reprezentacji, która w dniach 24-28 lutego br. wystartuje w Halowych Mistrzostwach Świata, w składzie znaleźli się również zawodnicy Unii w kategorii seniorek Adriana Żurańska, a w kategorii juniorów Kacper Szułkowski. Razem z zawodnikami powołano trener Annę Rabską.

lisek

Logowanie

Licznik odwiedzin

Dzisiaj18
Wczoraj22
Wizyt w tygodniu65
Wizyt w miesiącu328
Łącznie wizyt329636

Sponsorzy

Ameoli

Pielgrzymka

Szanowni Państwo! Serdecznie witamy na oficjalnej stronie internetowej Gminnego Ludowego Klubu Sportowego "UNIA" Pielgrzymka

Gminny Ludowy Klub Sportowy
"UNIA" Pielgrzymka

PBS Złotoryja: 44 8658 0009 0014 4922 2000 0010


Copyright © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.